Головна » Файли » Мої файли |
17.05.2014, 17:55 | |
ЧЕРНЕЧОСЛОБІДСЬКИЙ НВК: ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ, ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
СВЯТО БУКВАРЯ
Вчитель початкових класів Кибальник Г. М.
с. Чернеча Слобода 2013
Сцена святково прибрана, прикрашена літерами, повітряними кульками, посередині напис «Свято Букваря». Першокласники сидять на сцені. Під мелодію І куплету пісні «Дитинство» дівчинка і хлопчик з улюбленими іграшками виконують танок.
Інші дівчинка і хлопчик продовжують танок із портфелями – ІІ куплет.
Букви і звуки, Цифри і знаки Нас оточили З різних боків.
Все незнайоме, Нове, непізнане Нас обхопило В обійми свої. Та ми не злякались такої навали, Схопивши букварики в руки свої, Сіли за парти і ну штурмувати Гранітнії гори наук. То ми читаєм, То пишем, малюєм. То додаєм, віднімаєм. І ось... Всі цифри знайомі, Всі букви- відомі. Радієм, танцюєм, Співаємо ми.
Першокласники сідають на місця. Виходять інші троє першокласників. А хто ж допоміг нам Всі букви пізнати? Навчив нас читати, Навчив і писати? Та це ж наша перша Улюблена книжка. Букварик наш рідний… А де ж він подівся? Давайте всі дружно Гукнемо його, Щоб свято ще кращим У залі було. Всі діти разом: Букварику! Букварику! У цей святковий час, Ми дуже тебе просимо Приходь, приходь до нас! Буквар ( учень четвертого класу): Добрий день Вам , любі діти. Це ви мене на свято запросили? Діти: Так! А ви всі мене впізнали? Діти: Так! Буквар: Я- Буквар, ваш добрий друг, Я-початок всіх наук! Я багато літер знаю, Першокласників навчаю Мої білі сторінки Усім вам – помічники. Я мандрую по країнах, Я з абеткою дружу, І малечу, як зустріну, Грамоти одразу вчу. І зараз ви знову зустрінетесь із моїми маленькими помічниками – сторінками.
На екрані висвічуються сторінки букваря з відповідними літерами і першокласники розповідають «Абетку» Ганни Чубач. Акула зубата Не вміє читати. Ну а спритний рак Омар Прочитав увесь Буквар.
Баранчики круторогі Заросили босі ноги, Поставали біля груші Іна сонці ніжки сушать.
Ворон ворону кричав: -Ти у мене сир украв! Ворон ворону сказав: -Я не крав, а просто взяв!
Гусаки: «Си! Си!» -сичали. Всіх дітей вони лякали. А малесенька Ганнуся Їм сказала: «Не боюся!» Ґедзь, Ґедзиня й Ґедзеня Розмірковують щодня: Як навчитися літати, Щоб нікого не кусати.
Дятел дерево довбає- Короїдів добуває, Бо вреднючі короїди Дуже добрі для обіду.
Ему-мама, ему-тато Люблять своїх еменяток: Вчать красиво їх ходити І розумно говорити.
Єнотиха- мама мила Діточок співати вчила. І малесенькі єноти Полюбили усі ноти.
Жаба-мама, Жаба-татко Жебонять щось Жабенятку. Жабенятко слухає І животик чухає. Зайчик в зарості забіг, Щоб ніхто зловить не зміг, І сидить тихенько, Боягуз маленький. -Ич! Ич!- хваливсь павич,- Я над павами- панич! Пави гнівались: «Цікаво! А без тебе ми не пави?»
Індик кричить до корови: -Ти чого така здорова? А корова індикові: -А тому, що я корова!
Їжачок колючий Нас усіх замучив: Ніжки хочемо побачить. Ну. А він голки їжачись.
Йоржик хвостиком тріпоче І ловитися не хоче. Та рибалка не сумує- В очерет човна веслує. Киця квочку налякала, Квочка злякано квоктала. Песик гавкає на кицю: -Так р-робити не годиться!
Лис, лисиця й лисеня Ходять полем навмання. Їх мисливці не знаходять, Бо вони стежками ходять.
Мишеня мале для мами Хустку вишило квітками. Мама- мишка у хустині, Наче квітка у долині. -Носороже! Носороже! Чом на носі в тебе роги? -Щоб не мав на носі рогів, То не звався б носорогом!
Оленя саме блукало І матусеньку шукало. А матуся-олениха У траві лежала тихо.
Півник півнику сказав: -Я сьогодні не проспав! Та і завтра не просплю, Бо будити всіх люблю.
Равлик грався серед трав, Хаткою хвалився, Потім ріжки заховав- Я й не роздивився.
Слоненя матусю просить: -Принеси мені на носі І пахучої трави, І солодкої халви! -Тигреня, тигреня, Ти- як наше кошеня. Та тебе я не чіпаю: Ти кусаєшся, я знаю.
Удав повзає в траві Із листком на голові. Щоби сонце не спалило І щоб люди не зловили.
Фламінго рожевий Давно в зоопарку, Проснеться й чекає Рожевого ранку.
Хомя’чок- дивачок Ліг у житі на бочок. Ні, не занедужав, А наївся дуже. Цуценя і цапеня Бігли полем навмання, Бігли, бігли- заблукали. Цілий день ми їх шукали. Черепаха через річку Перевозить черепичку: Буде хатку будувати Й черепичною вкривати. Шишкар дзьобик гарний має Ним він шишку колупає. Всередині у шишки- Насіння, як горішки.
Щука щуці говорила: -Я вмиваюся без мила, Бо пахуче мило Воду б забруднило!
Юрок , пташка маленька, Прокидається раненко. Шмиг сюди, шпиг туди, Шмиг з гіллячки до води.
Ягуар- сердитий дуже, Ягуар ні з ким не дружить. Коли він такий сердитий, То навіщо з ним дружити? Хоч цей знак такий один, Носика не вішає. Літери, що перед ним У словах, м’якішають.
Буквар: Літеру по літері Вчили ми щодня. Підійшли до світлого Справжнього знання. За науки перші дні , Що ви скажете мені? Першокласники всі разом: Спасибі, Букварику! Першокласник: Ти- перша книжка Для всіх нас, Цікава своєрідна, І в школі кожен день і час Для всіх ти необхідна. Сідай ,Букварику на почесне місце і ми продовжимо наше свято. Пісня «Алфавіт» Вчитель: Наша ігротека двері відчиняє Першокласників, гостей радо зустрічає. Запрошуємо всіх до нас Весела гра чекає вас. Гра «Склади слово». На сцену запрошуються 12 учнів 1-4 класів, об’єднуються у дві групи, кожній групі даються картки з буквами. Перша група викладає слово «Буквар», друга- «Абетка». Вікторина «Народна мудрість» Прдовжіть прислів’я. 1. Знання за плечима…( не носити). 2. Не кажи «не вмію», а кажи…(навчуся). 3. Книга вчить як на світі..(жить). 4. Хто багато читає, той багато…(знає). 5. Хто швидко читає, той багато…(встигає). 6. Хто спішить, той людей …(смішить). 7. Не кажи «гоп» поки …(не перескочеш). 8. Хочеш їсти калачі. Не сиди …(на печі). Завдання –жарт. Чого багато має болото, менше озеро, ще менше море, зовсім не має річка? (Літери О). Гра «Зайве слово». 1.Ромашка, волошка, береза, фіалка. 2.Ручка, олівець, лінійка, м’яч. 3.Спідничка, черевики, блузка, плаття. 4.Яблуко. груша, огірок, абрикос. 5.Стілець, миска, тарілка, ложка. Метаграми.
З «и»- пливу я в океані.( Кіт-кит).
З «і»- дрімучий і густий. (Лис-ліс).
З «з» -пасуться на траві.( Коси-кози).
З «н»- півсвіту присипляю. (піч-ніч).
з «ш» - я тім‘я покриваю. (папка-шапка).
Жарти на уроці. - Яна, знайди значення виразу 3+2. - Так, я ж його не губила.
-Максим, скільки буде два та пять? - Не знаю. -Ну от я візьму і покладу тобі в кишеню дві копійки і пять копійок, то скільки в тебе буде? - Нічого не буде. - А того не буде, що в мене в кишені дірка!
-Галино Миколаївно, дайте мені,будь-ласка, вашу ручку. -А чому ти своєю писати не хочеш? - Та моя ж помилки робить!
-Скажи, Максиме, скільки буде, якщо від семи цукерок відняти дві цукерки? - То й буде дві цукерки? - Та чого ж це буде дві цукерки, поясни. - Нехай у Андрія було сім цукерок. Я відняв у ньогодві цукерки, то в мене й буде дві цукерки.
Всі літери прочитані Усіх їх тридцять три, Тепер дітей учитимуть Підручники нові.
Прощавай, Букварику, Наш найперший друже, Ми тобі, Букварику, Дякуємо дуже.
Жаль розлучатись нам, хоч і треба. Ми не забудем ніколи про тебе. Спасибі тобі за добру науку, За паличку першу і першу букву.
Першокласники виконують пісню «Чому навчають в школі».
| |
Переглядів: 981 | Завантажень: 0 | |
Всього коментарів: 0 | |